Vrstvy matrace

Polyuretanová pěna 

Vysoce odolná a prodyšná pěna s elastickou a pružnou strukturou. Přináší správnou oporu tělu a je odolná proti deformacím a přehnutí. Složení materiálu je řízeno evropským trhem, ve výrobě nejsou použity formaldehydy a další škodlivé či zdravotně závadné látky.


HR pěna (studená pěna)

Označení HR neboli High Resilience jsou matrace ze studené pěny. Vyznačují se vysokou pružností a dobrou elasticitou. Proč volit matrace z HR pěny? Buněčná struktura HR pěny je otevřenější a tím více prodyšná, vyrovnávání teplotních rozdílů je tak snadněji.


Líná pěna (paměťová)

Vysoká teplotní roztažnost zabrání vašim proleženinám a má kladný vliv na správné prokrvení. Líná pěna mění svou tvrdost na základě teploty a při kontaktu s tělesným teplem přizpůsobí své vlastnosti anatomii těla. Pomalé vracení do původního stavu, to nejlepší pro zdravý a klidný spánek bez proleženin a nestability těla.


Latex

Zachovává si dlouhodobě svůj tvar. Termoregulace, kterou se latex vyznačuje, povrch matrace nepřehřeje a zároveň díky výborné prodyšnosti nezadržuje vlhkost a je vhodná i pro alergiky.


Pružinové taštičky

Taštičková jádra s pružinami uložených v textilních pouzdrech. Výhodou této matrace je lepší rozložená váhy a vzdušnost.


Kokosové vlákno

Kokosové vlákno je přírodní vlákno rostlinného původu. U matrací se používá ke zpevnění jádra matrace a celému výrobku dodává tuhost.


Vlněná proložka

Vlněná proložka má vynikající tepelně izolační vlastnosti. Absorbuje dobře pot a zajišťuje správnou cirkulaci vzduchu.


Filcová proložka

Přírodní oddělení pružinové vrstvy od pěnové vrstvy. Plsť může výrazně prodloužit životnost matrace a také posiluje její konstrukci. Výhodou je vysoká flexibilita a přilnavost k danému povrchu.